Ostatnia szansa na spotkanie ze Światem japońskich rycerzy. Muzeum zaprasza

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wystawa przybliżająca kulturę, religię i upodobania estetyczne samurajów dobiega końca. Po raz ostatni do Świata japońskich rycerzy w Willi Caro trafić będzie można w drugi styczniowy weekend.

Z okazji finisażu w sobotę, 9 stycznia, muzeum zaprosi Państwa na zwiedzanie wystawy wspólnie z jej kurator – Anną Katarzyną Maleszko, a także na jej wykładu poświęcony tsubom. Tsuba to japońskie określenie europejskiej gardy inaczej zwanej jelcem. To element oddzielający rękojeść miecza od jego ostrza, służący do ochrony ręki użytkownika. Wykonywane najczęściej z kutego żelaza japońskie tsuby były kunsztownie zdobione, a ornamenty i motywy, jakie na nich umieszczano, miały często znaczenie symboliczne, odzwierciedlały charakter i upodobania właściciela, a także podkreślały jego status. Nie tylko najmłodszych ucieszy zapewne informacja, że z japońskimi rycerzami pożegnać się będzie można także podczas warsztatów, na których będzie można wykonać maskę samuraja i ozdobić replikę pięknie ornamentowanej tsuby.

Harmonogram wydarzeń:

godz. 11.00
Warsztaty: Świat japońskich rycerzy. Tsuba – jelec japońskiego miecza.
Dzieci od lat 6-ciu i osoby dorosłe. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

godz. 12.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Świat japońskich rycerzy, duch wojownika i kunszt artysty. Oprowadzanie: Anna Katarzyna Maleszko, kustosz Kolekcji Sztuki Japońskiej Muzeum Narodowego w Warszawie – wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

godz. 13.00
Warsztaty: Świat japońskich rycerzy. Maska samuraja.
Dzieci od lat 6-ciu i osoby dorosłe. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

godz. 16.00
Tsuby – ozdobne elementy oprawy miecza japońskiego
Wykład: Anna Katarzyna Maleszko, kurator wystawy Świat japońskich rycerzy, duch
wojownika i kunszt artysty, kustosz Kolekcji Sztuki Japońskiej Muzeum Narodowego w
Warszawie – wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje