Jak wybrać zdrowe przysmaki dla szczeniaka?

Życie ze szczeniakiem jest pełne emocji, ale też wielkich wyzwań. Ułożenie diety dla młodego psa jest jednym z nich. Większość szczeniaków nie może się powstrzymać od gryzienia wszystkiego, co tylko znajdzie się w zasięgu ich zębów, a jednocześnie mleczaki nie są aż tak twarde, jak zęby stałe. Jak wybrać przysmaki dla pupila, by zaspokoił naturalną potrzebę żucia, a przy okazji dostarczył mu niezbędnych witamin i minerałów?

Jak dbać o higienę jamy ustnej młodego psa? Zacznij od naturalnych przysmaków!

Nie wszyscy wiedzą, że przysmaki dla szczeniaka to nie tylko wspaniała rozrywka (gryzienie), ale też sposób na wspieranie pielęgnacji zębów. Gryzaki poprawiają ukrwienie dziąseł, usuwają kamień nazębny i zapobiega jego osadzaniu. Smakołyki nie zastąpią mycia zębów Twojego psa, ale mogą być realnym wsparciem w walce o zdrowe zęby ulubieńca. Wybieraj naturalne przysmaki o średnim stopniu twardości dla szczeniąt i twarde dla dorosłych psów. Psi seniorzy najczęściej wybiorą odpowiednio miękkie przysmaki, np. wędzone kawałki mięsa. Żucie i gryzienie likwiduje też nieświeży oddech.

Czemu naturalne przysmaki są najlepsze dla szczeniaka

Układ pokarmowy najmłodszych pupili jest często bardzo delikatny. Tym bardziej trzeba dbać o ich dietę i o to, by składniki produktów miały jak najprostszy i jak najczystszy skład. Suszone mięso kaczki, uszy królicze, czy żwacze wołowe są bardzo zdrowe, zajmą pupila na długi czas i poprawiają jego zdrowie. Przysmaki dla szczeniaka nie powinny zawierać konserwantów, sztucznych barwników i poprawiaczy smaku. Typowy skład naturalnej przekąski ma tylko jedną pozycję: mięso, które podajesz swojemu szczeniakowi. Dzięki temu przysmak może być też sposobem na piękną sierść.

Jak wykorzystać przysmaki treningowe w szkoleniu psów

Ulubiony przysmak to najlepsza motywacja, by uzyskać dobre zachowanie. Szczeniak bardzo szybko się rozprasza, przysmaki pomogą skupić jego uwagę na przyswajaniu nowych informacji (jak coś na spacerze zainteresuje, to nie biegniemy sprawdzić, co to). Smaczne ciastka pomogą też podczas nauki czystości. Przysmak będzie nagrodą dla szczeniąt za każdym razem, kiedy najpierw pobiegnie na matę, a w następnym etapie – gdy załatwi swoje potrzeby poza domem. Wykorzystaj też przysmaki dla szczeniąt podczas nauki pierwszych komend. Do nauki wybierz smaczki, które wyjątkowo smakują pupilowi, np. ryby, czy uszy królicze.

Jak często podawać szczeniakowi przysmaki

Każdy pies kocha przekąski, jednak szczeniakowi trzeba też wyznaczyć granice. Przede wszystkim, psy nie powinny dostawać zbyt dużo przysmaków. Smaczki powinny stanowić maksymalnie 10% wszystkich kalorii. Jeżeli będziesz podawać ich zbyt dużo, mogą wpływać na zaburzenia trawienia, na przykład biegunki. Czworonogom nie podawaj też dużych ilości przysmaków kalorycznych, a dodatkowe ciasteczka powinny oznaczać zmniejszenie ilości karmy podstawowej. Dzięki temu unikniesz nadwagi – to ważne dla zdrowia każdego psa.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz idealne przysmaki dla psów i kotów.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje