Polskie wynalazki zmienią świat! Mikrobiolog z Gliwic w programie stacji Canal+ Discovery

Na co dzień uczę studentów, przebywam w środowisku uczelnianym, a tu nagle weszłam w zupełnie inną rolę. Ekipa programu nigdy nie dała mi odczuć, że jestem z innego świata. To była wspaniała przygoda, każdemu polecam – mówi dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, naukowiec z Politechniki Śląskiej. O czym mowa? Właśnie rusza najnowsza produkcja dokumentalna Canal+ Discovery – „Wynalazcy Przyszłości”, będąca spotkaniem z polskimi naukowcami i ich fascynującymi odkryciami.

Współprowadzącą programu jest właśnie dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Premiera już 6 stycznia o godzinie 21:00. Dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska w kwietniu 2015 roku zajęła III miejsce i zdobyła Nagrodę Publiczności w konkursie FameLab 2015, właśnie po tym wydarzeniu pojawiła się propozycja udziału w „Wynalazcach Przyszłości”. Na pytanie, dlaczego zdecydowała się na chwilę wyjść z murów uczelni i wystąpić w programie telewizyjnym?, naukowiec odpowiada przekonująco –Ludzie chcą się uczyć i chcą wiedzieć! Prowadzący program są takimi przewodnikami po polskiej mapie wynalazków.
program gliwice
Polscy naukowcy, w tym badacze z Politechniki Śląskiej, od lat odnoszą znaczące sukcesy. Ich osiągnięcia doceniane są przez środowisko naukowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Często nawet nie wiemy o dokonaniach naszych naukowców. Dlatego Telewizja Canal+ Discovery zdecydowała się przybliżyć szerszej publiczności polskie wynalazki i odkrycia, które zmienią świat.

„Wynalazcy przyszłości” to seria dokumentalna, w której – począwszy od 6 stycznia – prezentowane będą polskie wynalazki i odkrycia, jakie w najbliższych latach – co bardzo prawdopodobne – będą zmienić naszą codzienność. Widzowie poznają wynalazki z najróżniejszych dziedzin i przekonają się, jaki wpływ mogą mieć one na nasze zdrowie, pasje, rozrywki, a także na życie domowe czy sposoby poruszania się, z podbojem kosmosu włącznie. W dziesięcioodcinkowej serii widzowie zobaczą wynalazców i naukowców ze Śląska, Pomorza, Wrocławia, Warszawy, Torunia, Poznania, Lublina, Łodzi, Szczecina i Krakowa.

Przez świat „Wynalazców przyszłości” poprowadzą nas badaczka, mikrobiolog z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska oraz Marek Kotelnicki, kreatywny przedsiębiorca będący współzałożycielem platformy komunikacji między twórcami start-upów a inwestorami.

źródło: Politechnika Śląska

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje