19-latek pędził 120 km/h w mieście. Pożegnał się z prawem jazdy

19-letni kierowca zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 70 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zabrzańscy policjanci, po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

W poniedziałek w Zabrzu w rejonie ulicy Goduli, policjanci z zabrzańskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 19-latka kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał ze znaczną prędkością. Mężczyzna miał na liczniku 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu. To aż o 70 kilometrów za dużo w terenie zabudowanym! W konsekwencji, za rażącą prędkość 19-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny. Ponadto na jego konto trafiło 13 dodatkowych punktów karnych.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje