Na brak atrakcji w naszym mieście nie można narzekać

Miniony weekend w Zabrzu przyniósł nam wiele rozrywki. Sportowe emocje, spotkania na łonie natury oraz koncerty.

Zobaczcie fotorelację z tych wydarzeń:

Dzień Pszczół

Za nami Dzień Pszczół, który w ub. niedzielę zgromadził w Miejskim Ogrodzie Botanicznym tłumy tych, którym nie jest obojętna tematyka ekologiczna ze szczególnym uwzględnieniem tematu pszczół i pszczelarstwa. W programie imprezy znalazły się spotkania ze znawcami tej tematyki, a także liczne warsztaty dla najmłodszych. Współorganizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Dzień wypełniło wiele ciekawych warsztatów, m.in.: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, zdobienie toreb ekologicznych czy też Trash-art. – budowanie z elektrośmieci.

O sekretnym życiu pszczół opowiedziała Urszula Mazurowska, oraz Paulina Płatkowska – autorka książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. Na najmłodszych czekało także spotkanie z Kicią Kocią. Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało specjalną wystawę plenerową z ilustracjami z książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Nie zabrakło również gier, przypinek i linorytu.

Koncerty w ramach Carnall Festivalu

Tym razem wyjątkowo, bo aż dwa razy najbardziej industrialna strefa kultury w Polsce znów wypełniła się dźwiękami muzyki. W zrewitalizowanej strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, odbyły się kolejne koncerty w ramach drugiej edycji Carnall Festivalu. W piątek na scenie wystąpił MR BEAT oraz DJ. Zaś sobota upłynęła pod znakiem folku i bluesa przy brzmieniach KRAKÓW STREET BANDU.

Przed nami jeszcze: 13 sierpnia- 4SZMERY (hard rock) +DJ, a 20 sierpnia – BOOGIE BOYS (blues, rock and roll) + DJ. 

Finałowy koncert tegorocznej edycji Carnall Festivalu zaplanowano na 27 sierpnia. O godz. 18.00 wystąpi GRUBSON, a o godz. 20.00 SMOLIK/ KEV FOX. 

Wygrany mecz Górnika z Rakowem Częstochowa

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje