Nagroda za Najlepszy Produkt Turystyczny trafia do… nas!

Po raz dziewiętnasty przyznane zostały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach wyróżnionych zostało 15 produktów turystycznych. Złoty Certyfikat 2022 otrzymała Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie. Certyfikaty są przyznawane przez kapitułę, w której skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Gala wręczenia Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej

– Certyfikaty POT od wielu lat wyznaczają drogę turystom, kierując ich do miejsc wartościowych stanowiących gwarancję udanego wyjazdu. Tegoroczne „turystyczne Oscary” przyznaliśmy w mateczniku polskiej kultury i sztuki – jednych z najważniejszych motywów promocji naszego kraju na świecie. Gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym, którzy w istotny sposób przyczyniają się do podnoszenia atrakcyjności i konkurencyjności swoich regionów – przyznał prezes POT Rafał Szmytke.

W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało łącznie 70 produktów turystycznych. Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat POT – zdobyła Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. W głosowaniu kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

– Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu to unikatowe w skali kraju i Europy podziemia, które na co dzień zachwycają turystów z kraju i zagranicy. Wieloletnie prace Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które zaowocowały stworzeniem podziemnego miasta, liczącego ponad 10 km tras, zostały dziś docenione przez Polską Organizację Turystyczną za co serdecznie dziękujemy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – I jak zawsze zapraszam każdego z Was do przeżycia swojej własnej, niezapomnianej, podziemnej przygody – dodaje.

Złoty Certyfikat

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje