Nie masz planów na weekend w Zabrzu? Znajdziesz je tu

Jak co tydzień, tak i tym razem w naszym mieście przygotowano wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i niebanalny.

Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy muzyki rozrywkowej, chilloutu, jak i brzmień nieco mocniejszych bo rockowych. A, że nie samą muzyką człowiek żyje, to wybrać można będzie się także na turniej siatkówki plażowej, spacer w otoczeniu pięknej zieleni w Miejskim Ogrodzie Botanicznym czy też schłodzić się w basenach, jakie oferuje Kąpielisko Leśne.

Już dzisiaj kolejny z letnich koncertów organizowanych w ramach Zabrze Summer Festival. Przed zabrzańską publicznością wystąpi Michał Wiśniewski, polski piosenkarz, autor tekstów oraz prezenter telewizyjny i osobowość medialna.

Oprócz koncertów przygotowano szereg atrakcji z myślą o całych rodzinach, m.in.: punkty gastronomiczne oraz miasteczko atrakcji dla dzieci.

Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje wypromował wiele przebojów, m.in.: „A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być…”, „Keine Grenzen – Żadnych granic” czy „Babski świat”. Jest laureatem licznych wyróżnień, w tym nagroda publiczności w konkursie „Premier” podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pięć Superjedynek, nagroda publiczności i Grand Prix 24. Festiwalu Krajów Nadbałtyckich. Dwukrotnie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji (2003, 2006).

PROGRAM:

  • Piątek, 22 lipca – Michał Wiśniewski,
  • Sobota, 13 sierpnia – Kamil Bednarek,
  • Sobota, 27 sierpnia – Dj Hazel i Bueno Clinic.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 17.00 na głównym parkingu przy Platanie. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.


Na dziedziniec Szybu Maciej w Zabrzu wróciły wakacyjne chillouty. Przez całe lato, w każdy piątek (aż do 2 września) od godz. 18.00 można doświadczyć atmosfery letniego chillu, a to wszystko za sprawą atrakcji przygotowanej przez organizatorów imprezy oraz najlepszego jedzenia serwowanego przez Szefa Kuchni!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji nt. chiloutów znajdą Państwo TUTAJ


Na miłośników plażówki czeka Turniej Siatkówki Plażowej Leśna Plaża – Zabrze 2022. W sobotę na piasku rywalizować będą pary męskie, a w niedzielę — miksty. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Wydarzenie odbędzie się na boiskach do siatkówki plażowej Kąpieliska Leśnego w Zabrzu, przy ulicy Srebrnej 10.

Turniej odbywać się będzie systemem brazylijskim dla 16 zespołów (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Od godziny 8.00 zacznie się weryfikacja zawodników a o godzinie 9.00 rozpoczną się pierwsze zmagania drużyn.

Każdy plażowicz biorący udział w turnieju otrzyma koszulkę turniejową, ciepły posiłek, wodę mineralną oraz gadżety.


W sobotę najbardziej industrialna strefa kultury w Polsce znów wypełniła się dźwiękami muzyki. W zrewitalizowanej strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, odbędzie się kolejny koncert w ramach drugiej edycji Carnall Festivalu. Na scenie wystąpią tym razem HARD ROCKETS (rock) oraz DJ. Kolejny koncert już w następną sobotę – 30 lipca!

W czwarty weekend lipca zagra HARD ROCKETS (rock) + DJ; 30 lipca – MR. BEAT (rock) + DJ; 6 sierpnia – KRAKÓW STREET BAND (folk/blues) +DJ; 13 sierpnia- 4SZMERY (hard rock) +DJ, a 20 sierpnia – BOOGIE BOYS (blues, rock and roll) + DJ. 

Finałowy koncert tegorocznej edycji Carnall Festivalu zaplanowano na 27 sierpnia. O godz. 18.00 wystąpi GRUBSON, a o godz. 20.00 SMOLIK/ KEV FOX. 

Wstęp wolny!


Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie weekendy, są spacery w otoczeniu pięknej przyrody. Zachęcamy do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, który o tej porze roku zachwyca bogactwem kwitnącej roślinności.

W najbliższą niedzielę czeka na odwiedzających dodatkowa atrakcja – koncert plenerowy Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza. Początek – godz. 16.00.


Mamy piękną słoneczną pogodę a sezon na Kąpielisku Leśnym trwa w pełni. Ceny biletów wstępu są atrakcyjne, a po godz. 16.00 można je kupić jeszcze taniej. Oprócz tego w tym roku parking samochodowy i rowerowy będzie nieodpłatny.

Kąpielisko Leśne jest czynne cały rok, a poza sezonem kąpielowym wstęp na obiekt jest nieodpłatny.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje