Ochroniarz złapał go na gorącym uczynku, jednak się wywinął

Policjanci z Zespołu Wywiadowców zabrzańskiej komendy zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w tym wypadku może być wyższa z uwagi na recydywę zatrzymanego.

W środę 19 października o godzinie 16.31 do dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna dokonał kradzieży perfum. Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten będąc już złapanym, zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy.

Sprawca uciekł, a na miejsce skierowano policjantów z Zespołu Wywiadowców. Policjanci szybko ustalili, gdzie może przebywać sprawca. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się zatrzymaniem podejrzanego. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Bytomia wcześniej znany policjantom z innych przestępstw przeciwko mieniu.

Pracujący przy sprawie kryminalni z Komisariatu II Policji w Zabrzu zebrali materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie 27-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje