Policjanci tłumaczyli rodzicom czym jest hejt i jak z nim walczyć

Takie spotkania z mundurowymi mają na celu przede wszystkim uświadamianie rodzicom jak ważną rolę odgrywają w życiu swoich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy, z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy.

Jednym z takich problemów jest niewątpliwie „hejt”. Nasz profilaktyk odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Zabrz, gdzie rozmawiał na ten temat z rodzicami.

Niewątpliwie „hejt” to zjawisko społeczne wynikające z ciągłej deprecjacji, chęci dominacji, wewnętrznej nienawiści oraz niechęci do danej osoby, grupy osób lub grupy społecznej.

Hejt wyrasta ze swojego rodzaju przekonania, że każdy ma prawo do krytykowania innych. Zatem „hejt” to mowa nienawiści ukierunkowana głównie na poniżanie. Hejt to słowa, memy, zmodyfikowane zdjęcia, nagrania, używanie prześmiewczych określeń, czy piktogramów. W obecnych czasach popularnym sposobem rozpowszechniania „hejtu” jest Internet ze względu na nieograniczony zasięg oraz złudne poczucie anonimowości.

Zatem przed „hejtem” można, a wręcz należy się bronić.

Walka z hejtem jest trudna. Dorosłym łatwiej jest znieść negatywne zachowania, czy słowa i zwyczajnie nie reagować na zaczepki hejtera, choć nie zawsze całkowicie przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Młodzież i dzieci są bardziej narażone na skutki mowy nienawiści, które mogą być fatalne. Wystawiane złe, wręcz kompromitujące komentarze, wyśmiewanie na tle klasy, czy podczas rozmów w danej grupie, w skrajnych przypadkach może doprowadzić młodego człowieka do zaniżonej oceny, depresji, a nawet samobójstwa. Warto porozmawiać z dzieckiem o hejcie i wzbudzać od najmłodszych lat zarówno poczucie własnej wartości, jak i szacunek do drugiej osoby. Ofiara hejtu musi mieć pewność, że nie jest sama, a działania jej oprawcy wynikają z jego kompleksów.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje