ŚCCS zaostrza ograniczenia covidowe. Wracają maseczki

Wprowadzone zostają ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w Związku z Pandemią SARS-COV-2

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu ogłosiło nowe zasady dotyczące odwiedzin pacjentów w związku ze wzrostem zachorowalności na SARS-COV-2 oraz inne infekcje wirusowe. Decyzje te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom oraz ograniczenie ryzyka transmisji zakażenia.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Centrum, odwiedziny pacjentów w oddziałach będą odbywały się jedynie w określonych godzinach, ustalonych przez Koordynatorów Oddziałów. Dodatkowo, wprowadzono czasowe ograniczenie czasu odwiedzin, zezwalając jednocześnie na obecność jednej osoby w sali pacjenta, jednak nie dłużej niż przez 20 minut.

W przypadku oddziałów pediatrycznych, pacjenci małoletni mogą pozostawać pod opieką jednego opiekuna przez całą dobę, co stanowi ważny wyjątek od ogólnych zasad.

– Osoby odwiedzające pacjentów musza być zdrowe, bez objawów infekcyjnych. Przed wejściem na oddział odwiedzający zobowiązani są do przeprowadzenia dezynfekcji rąk oraz do zakrycia ust i nosa, przy użyciu własnych jednorazowych masek – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje