„Sprytny” 19-latek kradł alkohol, ale za nie więcej, niż 500 zł

Zarzuty kradzieży usłyszał 19-letni mieszkaniec Zabrza, który okradał jeden ze sklepów w centrum miasta. Łupem 19-latka były alkohol o wartości ponad 500 złotych.

Mężczyzna został ujęty przez ochronę w okradanym sklepie i przekazany policjantom z pierwszego komisariatu. Podczas przesłuchania 19-latek nie kwestionował swojej winy.

Markowy alkohol stał się łupem 19-latka, który z okradania sklepów uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna regularnie odwiedzał sklepy i kradł, a wartość wyliczał tak, aby w przypadku wpadki nie zostać oskarżonym o przestępstwo a jedynie o wkroczenie.

Podczas ostatniej wizyty w sklepie mężczyzna został zatrzymany. Tym razem wartość skradzionego towary przekroczyła próg przestępstwa. Po zatrzymaniu go przez policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu mundurowi ustalili, że 19-latek ma już na swoim koncie trzydzieści innych kradzieży, które były kwalifikowane jako wykroczenia. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się szeregu kradzieży sklepowych, odpowie za nie jak za przestępstwo. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje