2,3 promila za kierownicą gliwickiego busa

Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod kryptonimem „BUS” zwracając szczególną uwagę na przewóz osób. W trakcie akcji zatrzymano pijanego kierowcę busa. 

Swoje działania policjanci skoncentrowali w szczególności na skontrolowaniu maksymalnej ilości pojazdów przewożących osoby pod kątem stanu technicznego, kontroli liczby przewożonych osób oraz wyeliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierujących. 

W trakcie działań policjanci skontrolowali 63 pojazdy, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, nałożyli 11 mandatów karnych, a także zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę przewożącego pasażerów. O 18.20 na ul. Toszeckiej do kontroli zatrzymano busa którego kierowca miał 2.3 promila alkoholu we krwi. W pojeździe zarejestrowanym jako autobus przewożeni byli pasażerowie na trasie Gliwice – Toszek. Kierowca nie dość że był pijany to jeszcze nie posiadał uprawnień aby kierować takim pojazdem i przewozić osoby. W czasie dalszych czynności stwierdzono również, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci z drogówki będą teraz wyjaśniać czemu kierowca bez uprawnień dokonywał przewozu osób. Z pewnością konsekwencje poniesie również właściciel busa.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje