70 urodziny Wojciecha Pszoniaka. Złóż życzenia Solenizantowi

wojciech pszoniakJuż 2 maja Wojciech Pszoniak obchodzić będzie 70. urodziny. Solenizant swój jubileusz świętować planuje nie w Warszawie, czy w Paryżu, ale w Gliwickim Teatrze Muzycznym! Benefis poświęcony będzie wybitnej twórczości aktora.

Artysta od wielu lat związany jest z Gliwicami, to właśnie w tym mieście kształtowała się jego artystyczna natura. Tutaj uczył się na scenie Operetki Śląskiej, grał w orkiestrze wojskowej  i zdobywał pierwsze szlify. Stąd wyruszył na podbój najpierw Polski, a potem świata.

O wszystkich tych i wielu innych doświadczeniach, Wojciech Pszoniak opowie widzom w czasie wyjątkowego koncertu, połączonego z uroczystością wręczenia mu tytułu Honorowego Obywatela Gliwic. Aktor tym samym dołączy do grona znakomitości, wśród których znaleźli się m.in. Tadeusz Różewicz i Jerzy Buzek, również silnie związani z Gliwicami.

Sam koncert planowany jest jako ważne wydarzenie artystyczne. Rzecz jasna, weźmie w nim udział przede wszystkim sam Jubilat, z którym rozmowy będzie prowadziła Grażyna Torbicka. Udział w wieczorze zapowiedzieli również przyjaciele Wojciecha Pszoniaka, wybitni aktorzy i artyści, m.in. Anna Polony, Jerzy Fedorowicz, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski i Jerzy Trela.

Zachęcamy do składania życzeń Solenizantowi w komentarzach do artykułu.


Rozmowa z Wojciechem Pszoniakiem podczas zeszłorocznych Gliwickich Spotkań Teatralnych:

{youtube}-FD1vnIYkCg<http://www.youtube.com/watch?v=-FD1vnIYkCg>{/youtube}

RM

Gliwicki Teatr Muzyczny

Benefis rozpocznie się o godz.18:00
Bilety w cenie: 10zł dostępne będą w kasach od 26 kwietnia.
Spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje