Bezpieczne wakacje z Rowerowym Patrolem Pierwszej Pomocy!

Rowerowy Patrol Dzisiaj w GliwicachDzisiaj z wielką pompą rusza Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy! Z tej okazji wolontariusze z III LO wraz z dyrektorem szkoły odwiedzili naszą redakcję, aby opowiedzieć o tej fantastycznej inicjatywie!

Obecnie wiele mówi się o agresywnej i sprawiającej problemy młodzieży. Ten ogólnie przyjęty stereotyp przełamują młodzi wolontariusze, którzy postanowili pomagać innym i to w czasie wakacji. 

Co o inicjatywie mówią jej pomysłodawcy?
– Jestem instruktorem PCK i już od dawna zastanawialiśmy co dobrego możemy zrobić dla Gliwic. Podejrzeliśmy miasta, w których podjęto się podobnej inicjatywy i tak z pomocą dyrektora liceum powstał Rowerowy Patrol. Dodam, że wszyscy wolontariusze są odpowiednio wyszkoleni. Każdy chętny musi skończyć elementarny kurs pierwszej pomocy, dopiero wtedy może wyruszyć na ulice.

Na pytanie o kondycję, dziewczyny odpowiedziały z uśmiechem,
-Jesteśmy młode i zdrowe, na pewno sobie poradzimy. Poza tym mamy wyznaczone 2-3 godzinne dyżury, po których następuje zmiana ratowników.

Zapytaliśmy również gdzie możemy spotkać wolontariuszy,
– Trasy wyznaczyła nam m.in. Straż Miejska i koordynator akcji. Są to miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców, ale również i takie, do których dojazd karetki byłby utrudniony. Oczywiście będziemy się pojawiać w miejscach imprez, festynów i wszędzie tam gdzie będzie potrzebna pomoc przedmedyczna.

Zarówno my jak i sami organizatorzy mają nadzieję, że inicjatywa rozrośnie się na pozostałe śląskie miasta i w każdym z nich będziemy mogli liczyć na pomocną dłoń.

mt_gallery:RowerowyPatrol

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje