Bożonarodzeniowe atrakcje. Święta na gliwickim Rynku

Poczuj magię Bożego Narodzenia i przyjdź na gliwicki Rynek.

Przy Ratuszu wkrótce stanie drewniana stajenka. W przyszłym tygodniu na głównym miejskim placu będziemy śpiewać kolędy, składać życzenia i przygotowywać się do nadchodzących świąt. Co będzie się działo?

20 grudnia o godz. 15.30 przy szopce pojawią się pierwsi kolędnicy. Świąteczne pieśni zaprezentują uczniowie gliwickich szkół. Około godz. 17.00 dołączą do nich radni miejscy i powiatowi oraz ksiądz infułat Konrad Kołodziej, którzy po wspólnym wykonaniu kolędy, przejdą do Ratusza na świąteczne spotkanie opłatkowe.

Tuż przed Wigilią, 23 grudnia, w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła mszę św. w intencji mieszkańców Ziemi Gliwickiej – miasta Gliwice i powiatu gliwickiego, odprawi ks. bp senior Jan Wieczorek. Początek – godz. 17.00. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na Rynek, gdzie przy szopce prezydent Gliwic oraz starosta powiatu gliwickiego złożą wszystkim świąteczne życzenia. Z kolei harcerze z gliwickiego hufca ZHP przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, które każdy będzie mógł zabrać do domu. Uroczystości towarzyszyć będzie świąteczny śpiew zespołu Istebna. Kolędowanie przy stajence zakończymy po góralsku. 6 stycznia na Rynku zagra Kapela Biesiada. Początek – godz. 17.00. 

(źródło: UM Gliwice)

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje