Dzień Skarbowości. Jak oceniamy urzędników?

Dzisiaj obchodzimy Dzień Skarbowości! To święto naszych ulubionych urzędników.

Z tej okazji sprawdziliśmy, jak gliwiczanie postrzegają pracowników administracji i czy nadal mocno trzyma się stereotyp nieprzyjemnego „urzędasa”. 

Co ciekawe, petenci mają coraz lepsze zdanie o urzędnikach. – Dobrze wykonują swoją pracę, są bardzo dokładni – mówi emeryt, Roman. – Wszystko zależy jaki urząd i jacy pracownicy. Niektórzy mają petentów w nosie, ale ja nie narzekam. W Gliwicach da się wszystko załatwić – dodaje Tomasz.

Wciąż jednak nie brakuje jednak głosów negatywnych. – Nie mam najlepszego zdania. Zbyt długo trwa cała biurokracja, urzędnicy odsyłają od drzwi do drzwi, nie podają żadnych konkretów – na nierzetelną pracę urzędników zwraca uwagę student Marcin.

Dokładnie 91 lat temu uchwalono ustawę o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych. Z tej okazji dziś obchodzimy Dzień Skarbowości Ustawa ta stała się podwaliną funkcjonującej obecnie administracji skarbowej. Dla upamiętnienia tej daty od 2008 roku z zarządzenia Ministra Finansów 31 lipca jest dniem wszystkich urzędników, inspektorów, naczelników i pracowników urzędów i izb skarbowych. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje