Dzicy lokatorzy terroryzują mieszkańców

Nieproszeni goście na działkach utrudniają życie mieszkańcom ul. Równej w Gliwicach.

O swoim problemie napisała do redakcji Pani Aleksandra, zdruzgotana działaniem służb.

Kieruje mną bezsilność wyrażana przez wspólnotę mieszkaniowej przy ul. Równej, do której należę, jako że od okresu dziesięciu lat tuż za blokiem, pod oknami mieszkalnymi osiedlił się bezdomny mężczyzna.

Liczne interwencje w instytucjach i organach nie dały do dzisiaj rezultatu i nielegalne lokum stało się miejscem ewidentnie utrudniającym życie lokatorów budynków przy ul. Równej. Poinformowane zostały takie placówki, jak Zarząd Budynków nr 9, Prezydium, Sanepid, Straż Miejska, pracownicy socjalni. Ogródek i stojąca na nim altanka stały się miejscem skupiającym okolicznych kloszardów.

Do najbardziej uciążliwych aktywności przebywających na terenie nielegalnego ogródka bezdomnych należą między innymi palenie tworzywami sztucznymi niezależnie od pory roku, w tym gumą z opon w altance, co powoduje powstawanie bardzo nieprzyjemnego, osadzającego się na ścianach mieszkań, a przede wszystkim toksycznego dymu, jaki przedostaje się przez okna lokatorów do pokojów. Bezdomni regulują swoje potrzeby fizjologiczne bez dostępu do sanitariatów, spożywają alkohol, gromadzą multum odpadów na terenie nielegalnego ogródka. Do niedawna korzystali z licznika prądu należącego do niezamieszkałego lokum!

Uwaga

Więcej na ten temat przeczytacie w naszej gazecie „Tydzień w Gliwicach”!

Jest to niezależny, bezpłatny tygodnik ukazujący się co poniedziałek w największym w Gliwicach nakładzie 25 000 egzemplarzy. Jest jedyną gliwicką gazetą wręczaną do ręki. Tutaj możesz ją dostać: ul. Zwycięstwa, Dworzec PKP Gliwice, Plac Piastów, Politechnika Śląska.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje