Zapisz dziecko na półkolonie. Z robotami

Fabryka Naukowców i GWSP przygotowały półkolonie z budową i programowaniem robotów. 

Podczas 5-dniowych warsztatów, dzieci w wieku 8-13 lat będą projektować, konstruować, a następnie budować i programować roboty z klocków LEGO Mindstorms. W trakcie zajęć nacisk położony jest przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej. Dzieci nie tylko rozwijają swoje pasje inżynierskie, ale także uczą się pracy zespołowej, zdrowej rywalizacji, prezentacji wyników swojej pracy oraz przezwyciężania problemów pojawiających się przy realizacji zadań. 

Warsztatom przyświeca idea nauki poprzez zabawę. Wiedza przekazywana jest w taki sposób, aby dzieci dzięki samodzielnej budowie i programowaniu robotów poznały jak najwięcej zagadnień z matematyki, fizyki, informatyki i wykorzystywały tę wiedzę w praktyce. Kursanci dzielą się obowiązkami i pomysłami, stają się kreatywni, pobudzają swoją wyobraźnię, szukają rozwiązań, a to wszystko w atmosferze wspaniałej zabawy. 

Młodzi uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować najszybsze i najsilniejsze roboty, a w końcowej fazie zajęć konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

Tygodniowa nauka zostaje zwieńczona multimedialnym pokazem, na który zaproszeni zostają rodzice. Dzieci prezentują zdobyte na kursie umiejętności oraz prezentują konstrukcje i programy, które stworzyły na warsztatach. Po zakończeniu nauki każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia warsztatu. 

Szczegółowe informacje i zapisy na www.fabrykanaukowcow.pl lub pod numerem tel. 604 339 781.
Ostatnie miejsca na kursie w terminie 27-31 sierpnia! 
UWAGA, tylko dla czytelników Dzisiaj w Gliwicach, specjalna zniżka w wysokości 100 zł! Wystarczy podczas rejestracji podać hasło: „Dzisiaj w Gliwicach”.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje