Jak jeździsz … po polskich drogach

Pijani kierowcy, brawura i brak kultury na drodze, to smutna codzienność. Czy dzisiaj będzie inaczej?

25 lipca w całym kraju obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy! To czas kiedy policjanci przymykają oko na niektóre wykroczenia. Jednak nie dotyczy to przypadków rażącego łamania prawa i zasad ruchu drogowego, z którymi spotykamy się coraz częściej.

W artykule Zatrzymali pijanych kierowców. Padł nowy rekord wspominaliśmy o mężczyźnie, który prowadził mając 3,2 promila alkoholu we krwi, a także o pijanym rowerzyście. Co jakiś czas słychać też o nieletnich, którzy bez prawa jazdy, urządzają sobie wycieczki samochodowe. Te wszystkie przypadki to nie pojedyncze epizody, ale codzienność na naszych drogach.

Podczas jazdy często spotykają nas liczne ”niespodzianki”. A to trafi się woda pod wiaduktem, a to ktoś przekaże nam treściwą wypowiedź dotyczącą oceny naszych umiejętności, bądź droga przywita nas otwarcie swoimi dziurami. W każdej z wymienionych sytuacji musimy powstrzymać emocje i zachowywać się rozważnie. Cierpliwość popłaca, szczególnie na polskich drogach.

Dlatego apelujemy o ostrożność, rozwagę i  obiektywną ocenę swoich umiejętności, by nie zagrażać sobie ani innym uczestnikom ruchu drogowego. Zachęcamy też z okazji święta do sprawdzenia apteczki, ważności gaśnicy i ogólnej sprawności pojazdu.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje