Mikulczyce: ulica 11 Listopada zyska nową nawierzchnię

Wczoraj w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na remont drogi wraz z odwodnieniem i modernizacją chodników w ciągu ulicy 11 Listopada. Podpisy na umowie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Danuta Bochyńska-Podloch oraz wiceprezes firmy Drogopol sp. z o.o. Michał Staszewski.

– Podejmujemy się realizacji kolejne, oczekiwanej przez mieszkańców, inwestycji drogowej. Ten rok to zdecydowanie rok, w którym podjęliśmy się imponującej liczby tego typu przedsięwzięć. Niedawno podpisywaliśmy umowę na remont ul Chłopskiej, a dzisiaj nadszedł czas na ul. 11 Listopada. Chcemy, żeby ta ulica była komfortowa i bezpieczna. Cieszymy się, że udało nam się skorzystać w tym przypadku ze wsparcia, jakie oferuje Rządowy Funduszu Dróg. Dofinansowanie, które pozyskaliśmy, pokryje aż 50 procent kosztów tej inwestycji – komentowała podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Sala historyczna zabrzańskiego Ratusza. Moment podpisania umowy na remont ul. 11 Listopada
Sala historyczna zabrzańskiego Ratusza. Moment podpisania umowy na remont ul. 11 Listopada

Wartość podpisanej dzisiaj umowy, to blisko trzy miliony złotych (2 855 017,10 zł. Z nowo wybudowanej infrastruktury drogowej mieszkańcy Mikulczyc będą mogli korzystać już za sześć miesięcy.

Zadanie obejmuje: wymianę warstw bitumicznych, naprawę nawierzchni chodników i zjazdów, wymianę uszkodzonych krawężników i obrzeży, remont studni kanalizacji deszczowej, usunięcie drzew kolidujących z realizacją robót oraz nasadzenia zastępcze drzew, a także wymianę oznakowania pionowego i odtworzenie oznakowania poziomego.

Sala historyczna zabrzańskiego Ratusza. Zdjęcie pamiątkowe uczestników uroczystości

– Chcemy przywrócić pierwotne zadanie drogi, która zostanie wyremontowana. Znacząco poprawi to komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Bardzo cieszy nas przyznane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg. To pierwszy raz, gdy pojawiła się możliwość ubiegania się o dodatkowe środki zewnętrzne, które pozwalają na remonty dróg. Już za sześć miesięcy będziemy mogli przejechać nową ul. 11 Listopada – powiedziała dyrektor MZD Danuta Bochyńska-Podloch.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje