Młodzieżowa reprezentacja Polski wróciła do kraju

Wall St. Dzisiaj w GliwicachKiedy apelowaliśmy do naszych czytelników o zbiórkę 35 tys. zł na wyjazd gliwickiej reprezentacji do USA, niewiele osób wierzyło w powodzenie całej akcji. 

Jednak marzenia się spełniają.
A raczej spełniają je sponsorzy, między innymi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o. z Gliwic, czy firma Haller S.A z Katowic. Dzięki nim dumni licealiści mogą opowiedzieć nam o swojej przygodzie w Ameryce.

Przypomnijmy, że drużyna Makgajwera to zdobywcy złotego medalu na Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności (pisaliśmy na ten temat w artykule „Zostań sponsorem gliwickiej reprezentacji olimpijskiej„). To właśnie wtedy zakwalifikowali się do międzynarodowego finału w Knoxville.

Sam konkurs Destination Imagination stał się doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych części globu. Wszystkie zespoły miały przydzieloną zagraniczną ”bliźniaczą drużynę”, z którą współpracowały w czasie zmagań. 

I choć tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, to doświadczenia i przeżycia zdobyte w czasie podróży okazały się bezcenne.

– Ta historia nauczyła nas przede wszystkim, że warto się starać, bo to zawsze procentuje. Dzięki temu mogliśmy promować Polskę na świecie – jak dodaje Pani Joanna Sarre organizatorka wyjazdu.

mt_gallery:Makgajwe

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje