Nie ma chętnych na „Leśny”. Miasto planuje dzierżawę

Kompleks przy ul. Toszeckiej 137 nie cieszy się dużą popularnością. 

Obiekt już od ponad ośmiu lat jest w rękach władz miasta, a wszystkie przetargi kończą się niepowodzeniem. Sporym utrudnieniem dla ewentualnych inwestorów jest fakt, że część hotelowa budynku podlega ochronie konserwatorskiej. Dlatego nawet małe zmiany muszą być konsultowane z konserwatorem zabytków. 

Nieruchomości położone są w odległości ok. 5 kilometrów od centrum miasta oraz ok. 9 kilometrów od węzła „Gliwice-Sośnica”, na którym krzyżują się autostrady A1 i A4. W sąsiedztwie znajduje się Kąpielisko Leśne, w miesiącach letnich licznie odwiedzane przez mieszkańców Gliwic i okolic, oraz nowoczesna kryta pływalnia „Olimpijczyk”, na której odbywają się zawody pływackie o randze ogólnopolskiej. Budynek posiada 35 pokoi noclegowych, restaurację, kawiarnię, salę konferencyjną i byłą kręgielnię. Ostatnia cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 7 200 000,00 zł. To o ponad połowę mniej niż w poprzednich latach. Pomimo tego chętnych nadal nie ma. 

Tym samym władze postanowiły oddać „Leśny” pod dziesięcioletnią dzierżawę. W najbliższy czwartek radni będą głosować nad wysokością stawki czynszu. Takie rozwiązanie być może pozwoli uratować nieużywany obiekt. 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje