Nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Groził 30-latce śmiercią…

Zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią nie przeszkadzał 30-latkowi, który groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce i nachodził ją w jej mieszkaniu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu. Teraz będzie odpowiadał za groźby, złamanie zakazu sądowego, oraz naruszenie miru domowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu I Policji w Zabrzu zostali powiadomieni o groźbach karalnych pod adresem 31-letnij mieszkanki Zabrza  w miniony poniedziałek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna trzykrotnie w ostatnim czasie nachodził pokrzywdzoną w jej mieszkaniu. Ponadto groził jej przez telefon pozbawieniem życia i zdrowia.

Wszystko to pomimo wcześniejszego orzeczonego zakazu kontaktowania się. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci z Referatu Kryminalnego zgromadzili materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty za groźby karalne, naruszenie miru domowego i łamanie zakazu kontaktowania się.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny. Teraz 30-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności a do czasu zakończenia postępowania będzie musiał zgłaszać się 3 razy w tygodniu na komisariat policji.

Między ludźmi często dochodzi do konfliktów. Gdy eskalują, zaczynają się problemy. Jedną z form, jaką może przybrać wrogość, jest groźba karalna, wyrażona w dowolny sposób: słowem, pismem, gestem. Warto wiedzieć, że przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Niniejsze skrótowe wyjaśnienie powstało, aby podpowiedzieć osobom czującym się zagrożonymi groźbami, że nikt nie powinien tkwić w strachu, a organy ścigania służą pomocą w tego typu sytuacjach.

Pamiętajmy! Policja – bez inicjatywy ze strony zagrożonego – nie może wszcząć postępowania. Zgodnie z kodeksowym zapisem, odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa, czyli niejako zapowiada popełnienie przestępstwa, a nie wykroczenia (np. grozi przecięcia opony w rowerze – o wartości poniżej 500 zł).

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje