Nie zapłacimy za obwodnicę? Nowe wytyczne Ministerstwa

Jak poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej przy bramkach na A4 walka o bezpłatną obwodnicę jeszcze się nie zakończyła.

Na stronie ministerstwa pojawił się projekt rozporządzenia zwalniający kierowców z opłat za przejazd na odcinku Kleszczów – Sośnica. Zgodnie z treścią dokumentu kierowcy korzystający z autostrady na odcinku gliwickim będą korzystali z tzw. biletu zerowego. Bilet pobierany na stacjach poboru opłat w Żernicy i w obrębie węzłów Kleszczów, Ostropa i Bojków będzie zwalniał z opłaty, jeśli zjazd z autostrady nastąpi w jednym z tych miejsc.

Zwolnienia z opłat od lat domagają się władze miasta. Na konferencji zaprezentowano „Księgę starań gliwickiego samorządu o bezpłatny przejazd autostradową obwodnicą miasta” – 140-stronnicowe zestawienie kluczowych dokumentów, korespondencji i wypowiedzi z lat 1995-2012. We wtorek, 15 maja prezydent Zygmunt Frankiewicz wystosował list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie zwolnienia z opłat za przejazd. 

Czy okaże się, że gliwiczanie nie będą musieli płacić za korzystanie z obwodnicy własnego miasta? Dowiemy się najpóźniej dwa tygodnie, tyle czasu pozostało resortowi na wprowadzenie rozwiązań. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje