Nowe miejsca parkingowe w centrum Gliwic?

Plac Dzisiaj w GliwicachNiezagospodarowany plac w ścisłym centrum Gliwic może dostać drugie życie. Terenem zainteresowały się władze miasta, stawiając dotychczasowym użytkownikom twarde warunki.

Plac za Pocztą Główną leżący na zbiegu ul. Dolnych Wałów i Dworcowej, od lat stanowi wielką wyrwę z zabudowie miasta. Choć pomysłów na wykorzystanie tego terenu było bardzo wiele, wszystkie spełzły na niczym. Warto dodać, że w przeszłości planowano budowę kina, stację paliw, hotel czy nawet kompleks handlowo-usługowy.

Teraz sprawą zajmą się urzędnicy, którzy zobowiązali obecnych właścicieli do podjęcia działań, w celu pełnego zagospodarowania tego miejsca.  Wobec jednego z nich władze musiały zwrócić się nawet do sądu. Jeśli dotychczasowi użytkownicy nie spełnią warunków władz, grozi im odebranie praw do spornego gruntu. 

Możemy tylko zasugerować, że godnym uwagi jest pomysł budowy nowego miejsca parkingowego dla mieszkańców, gdyż to – jak wynika z komentarzy – obecnie stanowi największy problem w zatłoczonym centrum.

 

(foto. K.Krzemiński)

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje