Pierwszy dzwonek w „nowej” szkole

Już za pięć dni naukę w Gliwicach rozpocznie 21 378 uczniów.

Wśród wszystkich gliwickich uczniów mamy 1333 debiutantów, którzy po raz pierwszy przekroczą mury szkół podstawowych. Pierwszaki mogą liczyć na odrobinę błogiego relaksu między zajęciami, gdyż do końca listopada do ich dyspozycji zostaną oddane kolejne cztery place zabaw. W ramach programu „Radosna szkoła” nowe urządzenia do gier i zabaw powstaną  przy podstawówkach nr 21 na ul. Reymonta i 32 na ul. Wrzosowej oraz przy zespołach szkół ogólnokształcących nr 12 – ul. Płocka i 7 przy ul. Gierymskiego.

Same szkoły również przeszły modernizację. Jak zaznacza magistrat w tym roku w budynkach będzie dużo cieplej. Prace termomodernizacyjne objęły Przedszkole „Chatka Puchatka” przy ul. Ossowskiego, Przedszkole nr 34 przy ul. Poli Gojawiczyńskiej, siedzibę Gliwickiego Towarzystwa Szkolnego przy ul. Robotniczej i budynek Filomaty przy ul. Bojkowskiej. 

30 września ma się zakończyć remont Państwowej Szkoły Muzycznej, a miesiąc później prace w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Elsnera. Plany na ten rok obejmują także szereg mniejszych i większych remontów w ponad czterdziestu kolejnych gliwickich przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach i zespołach szkół. Na liście robót znalazły się różne zadania – od wymiany okien czy podłóg, naprawy dachów i instalacji, przez remonty klas lekcyjnych i sanitariatów, po modernizację boisk szkolnych oraz sal gimnastycznych. 

(foto. A.Ziaja)

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje