Pouczenia i mandaty. Podsumowanie akcji „Pieszy”

Policjanci z gliwickiej drogówki przeprowadzili akcję NURD.

Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Nie obyło się już bez pouczeń i mandatów, również dla kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń wobec pieszych.

Akcja NURD (niechroniony uczestnik ruchu drogowego) trwała do późnego wieczora. W czasie porannego nasilenia ruchu aż 15 osób ukarano mandatami za przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych i za wejście na jezdnię na czerwonym świetle.

Jesienią wzrasta liczba potrąceń pieszych. Pokazały to ostatnie dni: jezdnia była sucha, nagle spadł deszcz i zrobiło się ślisko. Taka pogoda sprawia, że zarówno kierowcy, jak i piesi mają spowolniony czas reakcji. Dlatego ważnym jest, by w tym okresie zachowywać jak największą ostrożność i pamiętać o ograniczonym zaufaniu wobec innych użytkowników ruchu.

Przykładem obrazującym, do jakich zdarzeń może dochodzić na drodze, niech będzie wypadek, do jakiego doszło w poniedziałek o godzinie 17.45 na ul. Tarnogórskiej. 21-letnia kobieta kierując oplem corsą potrąciła przejeżdżającego przez jezdnię na rolkach 11-letniego chłopca. Dziecko doznało obrażeń i trafiło do szpitala

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje