Powstały nowe place zabaw! Zobacz gdzie zabrać malucha

Nowe i bezpieczne miejsca do zabawy to atrakcja nie tylko dla maluchów, ale i ich rodziców.

Ostatnie dni lipca pomimo że zwiastowały już półmetek wakacji, sprawiły maluchom wiele radości. W tym czasie zakończyła się budowa nowego placu zabaw w Bojkowie, Czechowicach i w Sośnicy,

Wszystkie miejsca zostały poddane gruntownej renowacji tak, aby najmłodsi mogli w bezpieczny sposób korzystać z nowych atrakcji. W Bojkowie przy zbiegu z ul. Parkową i Spacerową, postawiono nowe huśtawki, karuzelę, przeplotnię, kiwaki i wiele innych atrakcji. Dla trochę starszych wyremontowano urządzenia do ćwiczeń, ławki i oświetlenie. 

W Czechowicach również czeka na nas moc atrakcji. Zlikwidowano stare, drewniane konstrukcje, które zastąpiono m.in. nowymi zjeżdżalniami, wieżami połączonymi rurą, huśtawkami, ważkami na sprężynach i piaskownicą.

Natomiast w Sośnicy przy ul. Dzionkarzy remontu podjęła się firma NIVEA. Jak przekazała nam Iwona Kokowicz, rzecznik MZUK – Budowa placu zabaw jest pierwszym etapem w planowanej modernizacji całego skweru. MZUK jest już w posiadaniu projektu na modernizację i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie projekt ten zrealizujemy jeszcze w tym roku.

Zakładamy podział skweru na trzy części: plac zabaw, część rekreacyjno-spacerową oraz część sportową dla młodzieży i dorosłych z boiskiem wielofunkcyjnym, placem siłowni i placem do gry w ping-ponga. Plac zabaw zostanie przede wszystkim ogrodzony, a w części rekreacyjnej ustawiony będzie stół do gry w szachy. Na placu siłowni zostaną zamontowane 4 urządzenia siłowe. Projekt zakłada również oświetlenie skweru i renowację trawników.

(foto. MZUK Gliwice)

{gallery}placezabaw{/gallery}

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje