Redakcja, Or not to be, A-front w Rock-a Club

To już kolejny występ zespołu Redakcja w klubie Rock-a.

Tym razem muzycy zaprezentują premierowe utwory z albumu „Cyfrowe Średniowiecze”, który ma ukazać się jesienią tego roku. Na płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych).  Jak zapewniają muzycy nowy materiał jest „żwawy, energetyczny i urywa głośniki”

Nie zabraknie też piosenek z poprzedniej płyty („Horrroskop”, Jimmy Jazz Records) takich jak „Dziś umarłem na ulicy” czy „Tak jak kot”.

Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak „Au sza la la la” czy „Och, Ziuta”, pisał również teksty dla zespołu Dźem („Malowany ptak”, „Zapal świeczkę”) Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Horrroskop” (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów „Newsweeka”, „Teraz rocka” i wielu innych mediów. Piosenki z „Horrroskopu” można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR( „Tak jak kot” – piosenka dnia we wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni. 

Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu.

www.myspace.com/redakcja 

Or Not To Be powstało z palącej potrzeby wyładowania wściekłości i energii. W lutym 2011 dwóch Arków Bąków – jeden grający na gitarze w zespole ADWENT z Kędzierzyna-Koźla, drugi śpiewający i grający na basie w wodzisławskiej PROFANACJI – spotkało się na gruncie przypadkowej codzienności, a w trakcie szczerej rozmowy wyszło na jaw, że każdy odczuwa potrzebę zrobienia czegoś nowego, uwolnienia czegoś, co drażni gdzieś pod skórą, pod myślami i w sercu, co chciałoby wrzasnąć z pełną siłą. OR NOT TO BE to nie zabawa, libacja, gibanie się na boki z kuflem w górze i świętowanie kolejnego jubileuszu czy wygranego meczu – to hard core punk. Bawić to się można w ogrodzonych drutem kolczastym ogródkach za tuczniami McDonalda, takich z kolorowymi zjeżdżalniami, karuzelami i huśtawkami. Tutaj trzeba krzyczeć, myśleć, a może tylko się bać, zapalić lont i szybko uciekać. 

Premierowa płyta (ZIMA REC 2012) zawiera jedenaście ostrych i bezkompromisowych hard/core punkowych opowieści słowno-muzycznych, które na pewno usłyszycie na koncercie!

www.on2b.pl 

A-Front w 2012 świętuje swoje pięciolecie, ten jeszcze młody, ale już znany zespół wydał w zeszłym roku album „409”, który od razu przypadł do gustu słuchaczom. Liczne koncerty w całym kraju i za granica są dowodem, że ich muzyka, może prosta punkowa, ale skankowo skoczna, momentami niebezpiecznie reggae’owa podoba się coraz większej liczbie fanów.

www.a-front.com

09.11.2012

Gliwice, Rock’a Club Rynek 18

g. 18:30, bilety: 15,00 zł w przedsprzedaży, 20,00 zł w dniu koncertu.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje