Seniorzy też są ważni! W Zabrzu obchodziliśmy ich święto

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbyło się spotkanie z przedstawicielami zabrzańskich kół oraz zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, sekretarz Miasta Zabrze Małgorzata Giela, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz przewodniczący PZERII O/R w Zabrzu Bogdan Mnich.

– Dzień Seniora to okazja do uhonorowania przez całą społeczność miasta osób, których wyjątkowym atutem jest bogate doświadczenie życiowe. Seniorzy łączą pokolenia, współuczestniczą w wychowaniu młodych mieszkańców. Codzienną i wytrwałą pracą budowaliście potencjał miasta, jesteście świadkami ważnych dla Zabrza wydarzeń, które do dziś są powodem do dumy. Proszę z tej okazji przyjąć najserdeczniejsze życzenia, gratulacje i słowa uznania – mówiła podczas uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia i nagrody osobom zasłużonym dla rozwoju PZERII w Zabrzu. O oprawę artystyczną uroczystości zadbał zespół „Szwarne Karlusy”.

Dzień Seniora ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na wartości jakie w życie naszego miasta wnoszą osoby starsze. Jego celem jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie działań mających za zadanie zapewnienie im godnego życia, a także walka z wykluczeniem.

Wystąpienie prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik
Wystąpienie prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje