Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe. Zobacz jak zmieniły się finanse radnych

Postanowiliśmy sprawdzić jak na przestrzeni lat zmienił się dobytek gliwickich radnych.

Zsumowaliśmy wartość nieruchomości, zgromadzonych oszczędności oraz rocznych przychodów w roku, w którym zaczynali polityczną karierę. Wyniki porównaliśmy z danymi z roku 2012.

Jak się okazało w Radzie Miejskiej zasiada aż czterech milionerów. 
Do najbogatszych radnych należy m.in. Marek Widuch (SLD), który wraz z Henrykiem Woźniakiem (PO), Markiem Kopałą (PiS) i Magdaleną Budny (KdG ZF) zgromadził majątek przewyższający 1 milion zł. W przypadku radnej to ogromny wzrost, gdyż karierę zaczynała z dorobkiem w wysokości 215 tys. zł.

W czasach kryzysu dobrze radzą sobie młodzi radni. Dominik Dragon (PO), który zaczynał z kwotą 30 tys. ma teraz 106 tysięcy zł. Jarosław Wieczorek (PiS) swój majątek podwoił i to z nawiązką, obecnie w oświadczeniu majątkowym widnieje dobytek w wysokości ponad 330 tys. Prawie sześciokrotnie swój dorobek zwiększył Michał Jaśniok (KdG ZF), który zaczynał w roku 2002 z 40 tys. zł. Teraz może się pochwalić prawie 250 tys. 

Odrobinę mniejszym, ale równie imponującym, bo dwukrotnym wzrostem majątku, mogą się pochwalić Jan Pająk (KdG ZF) – obecnie 820 tys. oraz Kajetan Goring (PO) – 675 tys.

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje