Startuje „Akcja Znicz”. Policja szykuje kontrole

Działania funkcjonariuszy nie skupią się wyłącznie na kierowcach.

Co roczna akcja organizowana wraz z początkiem listopada ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach i zatłoczonych nekropoliach. Dzień Wszystkich Świętych nie dla wszystkich jest dniem zadumy i pamięci o zmarłych. To czas, w którym wzrasta liczba kradzieży torebek, portfeli, pieniędzy i kart bankomatowych. Tłumy na cmentarzach to zapowiedź żniw dla kieszonkowców. Aby nie stracić swoich kosztowności, każdy kto odwiedza cmentarze powinien zachować czujność i ostrożność.

Podobnie powinniśmy się zachowywać w drodze na groby bliskich. Przez brak dostatecznej uwagi, odnotowuje się więcej zdarzeń drogowych takich jak kolizje i szczególnie niebezpieczne – potrącenia pieszych. Zmrok zapada niezwykle szybko, przez co osoby przechodzące spacerujące poboczem, czy przechodzące w miejscach niedozwolonych są zupełnie niewidoczne. Również kierowcy powinni zachować się bardziej rozważnie. Nadmierna prędkość, zmęczenie podróżą i alkohol są najczęstszymi przyczynami tragedii.

Ruszając w drogę warto zapoznać się z obowiązującymi objazdami. Powinniśmy wcześniej sprawdzić czy wyznaczono konkretne miejsca parkingowe. Nie zostawiajmy torebek, gps-ów, komórek i innych wartościowych rzeczy w samochodach. To łatwy łup dla potencjalnego złodzieja. 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje