W gliwickich ruinach znów zabrzmi jazz

Jeszcze stoją u progu międzynarodowej kariery, ale już zdobywają prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

Powitajmy w Gliwicach młodych i bardzo utalentowanych wykonawców z całego świata. Już od ośmiu lat mamy zaszczyt gościć w Ruinach Teatru Victoria przedstawicieli światowego jazzu. W Międzynarodowym Festiwalu Jazz w Ruinach wezmą artyści i zespoły z Polski, Włoch, Niemiec, Słowacji, Danii oraz z Węgier. 

Organizatorzy chcą nam przybliżyć rozwój tej muzyki w innych częściach świata, ale przede wszystkim wypromować nowe twarze. W czasie koncertów mamy możliwość poznać nowatorskie kierunki muzyki improwizowanej, a także zupełnie nowe i odważne projekty twórców. 

Tradycyjnie też odbędzie się wystawa, która będzie konfrontować punkt widzenia młodych artystów, studentów Instytutu Sztuki i ASP w Katowicach oraz ich wykładowców. Jak mówią organizatorzy imprezy, Festiwal jest tak wspaniały, ponieważ tworzą do ludzie, którzy mają „pociąg do jazzu”. Jeśli i wy go macie, wsiądźcie do niego już jutro. Gliwicka przygoda z jazzowymi koncertami trwa do 11 sierpnia, wystawę można oglądać dziewięć dni dłużej.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje