W sierpniu „Leśne” zamykają wcześniej

Dlaczego skrócono godziny pracy basenu w samym środku lata? Odwiedzający są oburzeni.

– Przecież to dla wielu jedyna okazja, aby trochę odpocząć nad wodą. Nie wszyscy mają wakacje i mogą jechać na basen o 9.00. Jeśli człowiek wraca z pracy o 16.00, zje obiad i wsiądzie w samochód, to na kąpielisku posiedzi od 30min do 1h. Jeszcze trzeba za to zapłacić. – mówi zirytowany Darek, mieszkający w centrum Gliwic.

– Nie chodzi tylko o wodę. Zawsze można było przyjść i odpocząć grając w siatkę czy po prostu odrobinę poleżeć na świeżym powietrzu. Teraz to ja sobie mogę rozłożyć koc przed blokiem jak 4-latek. – dodaje Tomek, 23-letni student

Co jest powodem takiej decyzji, zapytaliśmy rzecznik MZUK Iwonę Kokowicz.
– Nauczeni doświadczeniem wiemy, że liczba odwiedzających basen w tym czasie diametralnie spada. Podobne wnioski przedstawiają sami pracownicy kąpieliska. Oczywiście, pojawiają się głosy niezadowolenia, choćby w kwesti udostępnienia boisk do siatkówki. Jednak dotyczy to niewielkiej liczby osób i nie możemy sobie pozwolić na trzymanie kilkunastu osób personelu, w tym ratowników, tylko ze względu na tę grupę.

Oznacza to mniej więcej tyle, iż każdy amator aktywnego wypoczynku nad wodą, od 18.00 sam będzie musiał zorganizować sobie czas. Zatem gdzie szukać upragnionego wieczornego relaksu? Chyba najbliżej są już tylko Czechowice.

AKTUALIZACJA:

Specjalnie dla Was informacja nadesłana przez rzecznik MZUK Iwonę Kokowicz. 

Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje, że ze względu na sprzyjające warunki pogodowe Kąpielisko Leśne w miesiącu sierpniu będzie czynne codziennie w godzinach 10:00 – 19:00.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje