„Z troską odnosimy się do problematyki ogrzewania w Zabrzu”

Dziś weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące dodatku dla osób posiadających piece węglowe, a także stosujących inne nośniki energii.

Warto przypomnieć, że wnioski składać można w Zabrzańskim Centrum Świadczeń Społecznych przy ul. Wyzwolenia.

– Dni są coraz chłodniejsze, a w najbliższy piątek rozpoczyna się kalendarzowa jesień. W Zabrzu z troską odnosimy się do problematyki ogrzewania. Dlatego realizujemy wiele projektów społecznych jak np. przygotowanie do dopłat węglowych. – czytamy na profilu Facebook Małgorzaty Mańki-Szulik.

Konsekwentnie realizowany jest program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, na który Miasto przeznaczyło ok. 100 mln zł, on również służy poprawie efektywności energetycznej.

– Pozyskaliśmy też 12 mln zł dla mieszkańców na wdrożenie programu „Ciepłe Mieszkanie”. Natomiast ZPEC Zabrze za 60 mln zł realizuje duży projekt dostaw ciepła systemowego dla mieszkańców Rokitnicy i Helenki. Ponadto analizujemy kwestie ogrzewania placówek i jednostek miejskich, które będą wnioskować do przedsiębiorstw energetycznych o objęcie ich tzw. taryfą specjalną. – dodaje Prezydent Miasta Zabrze

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje