Wakacje w górach? Teraz dojedziesz znacznie szybciej

Koleje Śląskie Dzisiaj w GliwicachKażdy kto wybierze wypoczynek w górach, doceni działania Kolei Śląskich, które zapowiadają skrócenie czasu podróży w Beskidy. Szereg zmian wprowadzonych przez spółkę ma poprawić szybkość i komfort podróży.

W rozkładzie jazdy planowanym na 2012/2013 r. koleje będą obsługiwały przewozy regionalne na liniach do Wisły i Zwardonia – o czym wspominaliśmy w artykule „Od czerwca Koleje Śląskie uruchamiają nowe połączenia„. Na pierwszej trasie średni czas przejazdu spadnie o około 20 min i potrwa średnio 2 godziny. Natomiast w drugim przypadku, wprowadzono tabor o wyższych i lepszych parametrach, co skróci podróż o około 24 min. 

Jak podają na stronie Koleje Śląskie, poprawi się dostępność Beskidów w relacjach krajowych i dalekobieżnych. Ekspresy z Warszawy będą skomunikowane w Katowicach do Żywca i z powrotem (8 minut). Co ciekawe połączenia do Wisły (ekspres i osobowy Kolei Śląskich) będą szybsze niż bezpośredni ekspres.

W celu poprawy identyfikacji relacji turystycznych, kursujące pociągi będą miały konkretne nazwy. W kierunku  Wisły oprócz Stożka i Wisełki pojawi się m.in. Równica i Czantoria, do Zwardonia m.in. Turysta z Częstochowy, Góral, czy Romanka.

Koleje Śląskie prowadzą również  rozmowy nad poprawą dostępności miejscowości beskidzkich przez skomunikowanie pociągów z autobusami np. z Wisły Uzdrowisko w kierunku Malinki, Istebnej i Koniakowa, czy z Łodygowic w kierunku Szczyrku. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje