Wspaniała inicjatywa! Pobiegli dla dzieci dotkniętych autyzmem

W minioną sobotę, 22 kwietnia, w Parku im. Powstańców Śląskich w Zabrzu odbyła się pierwsza edycja Charytatywnego Zabrzańskiego Biegu na Niebiesko dla Autyzmu.

Impreza zorganizowana  została w ramach ósmej edycji Kampanii „Niebieskie Zabrze” prowadzonej przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 41.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik.

W I Charytatywnym Zabrzańskim Biegu na Niebiesko dla Autyzmu wzięło udział ponad 300 zawodników. Trasa biegu wytyczona została przez tereny zabrzańskiego Parku im. Powstańców Śląskich. Zawodnicy rywalizowali na dystansie: 800 metrów, 2 i 6 kilometrów, który pokonywali zarówno biegiem, jak i marszem z kijkami Nordic Walking.

Zabrzański samorząd reprezentowali: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica.

Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy z najlepszym czasem  okolicznościowe puchary. Nie zabrakło też licznych stoisk gastronomicznych.

Bieg był dobrą okazją do połączenia sportowej rywalizacji z działaniem  charytatywnym, ponieważ zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć dla dzieci dotkniętych autyzmem i innymi niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu.

Za nami I Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu!