Zabytkowe pojazdy na ulicach naszego miasta

Koło Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Śląskiego oraz gliwicki samorząd zapraszają na XXXVI Śląski Rajd Pojazdów Zabytkowych.
To już jutro!

Impreza odbędzie się w dniach 31 maja – 3 czerwca w Gliwicach.
Nasze miasto przez najbliższe dni stanie się stolicą zabytków motoryzacji. Będzie to już trzecia okazja by podziwiać pojazdy, które na polskich drogach są już rzadkością. 
Udział w rajdzie mogą wziąć wszystkie pojazdy wyprodukowane przed 1980 rokiem. 

Zabytkowe samochody przejadą w czwartkowy wieczór (31 maja) od godz.  18.30 ulicami Dolnych Wałów oraz Wieczorka w ramach Kryterium Ulicznego o Puchar Prezydenta Miasta. Taka parada to nie lada gratka dla wielbicieli starych aut.

Na drugi dzień imprezy zaplanowano przejazd na trasie Gliwice – Toszek – Gliwice, na której zgodnie z tradycją rajdów oldtimerowych przygotowano wiele niespodzianek. W Toszku będzie można zwiedzić ruiny XV-wiecznego zamku. Główną atrakcją będzie wieczór w zabytkowej kopalni węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu. 
Z kolei w sobotę samochody od godz. 9.15 do 11 będą uczestniczyć w pikniku sportowym przy stadionie Piasta. Potem przejadą przez miasto, a o godz. 14 zaprezentują się na gliwickim Rynku.

To doskonała lekcja historii i  jedyna okazja by zobaczyć jakie samochody jeździły kiedyś po naszych drogach.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje