Zawód – gracz. Połącz przyjemne z pożytecznym

Najlepsza praca to taka, którą wykonujemy z pasją i zaangażowaniem.

W dobie rozwoju technologii IT rośnie liczba miłośników internetu i gier komputerowych. Skoro i tak codziennie spędzają przed komputerem kilka lub nawet kilkanaście godzin, czemu by na tym nie zarobić? Teraz będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym.

Szansę na takie rozwiązanie daje im inicjatywa organizatorów szkoleń przygotowujących do zawodu testera z zakresu IT. Projekt jest w pełni finansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyszkoleni specjaliści będą zajmować się testowaniem gier komputerowych, stron internetowych oraz oprogramowania użytkowego.

– Aby przystąpić do kursu, nie trzeba legitymować się wykształceniem informatycznym. Chcemy przeszkolić 70 pracujących mieszkańców województwa śląskiego, znających język angielski na poziomie zbliżonym do First Certificate – to jedyne kryteria obligatoryjne – mówi Mateusz Ślezioński, organizator szkoleń z ramienia agencji interaktywnej Netizens Peppermint.

Chętni będą mieli również okazję do nauki specjalistycznego angielskiego, które pomoże w testowaniu oprogramowania. Po 154 godzinach nauki, uczestnicy odbędą egzaminy sprawdzające International Software Testing Qualifications Board. Jednak nie martwcie się – obowiązuje poziom podstawowy. 

Zgłoszenia można nadsyłać online do 2 listopada poprzez stronę www.testerzy.netizens.pl lub zanieść do biura projektu w Katowicach przy ul. Damrota 22 , w godzinach od 9.00 do 17.00. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje