Znamy wykonawcę przebudowy ul.Nowy Świat

Jak przekazała nam Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM, wyłoniono wykonawcę robót.

– Wykonawcą przebudowy ul. Nowy Świat będzie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. Firma ta została wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego. Oferta złożona przez PRUiM SA uzyskała najwyższą liczbę punktów oraz była zgodna z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W artykule „Dodatkowy pas ruchu na Nowym Świecie”, pisaliśmy o planowanych inwestycjach. Chodzi m.in. o poszerzenie jezdni kosztem pasa zieleni. Jednak takie rozwiązanie ma znacząco poprawić płynność ruchu. Przebudowa prowadzona od skrzyżowania z ulicami Rybnicką, Jana Pawła II do skrzyżowania Nowy Świat, Pszczyńska, Mikołowska, Wrocławska ma zniwelować powstające w tym rejonie korki.

Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych, bo nie od dzisiaj wiadomo, że gliwiczanie mieli nawyk przechodzenia przez środek drogi  w okolicach przystanku autobusowego na Nowym Świecie.

W ramach prac wykonana zostanie przebudowa gazociągu, kabli energetycznych, zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej, przebudowa odwodnienia. Oferty w przetargu można składać do 24 lipca. Na wykonanie zamówienia wykonawca będzie miał trzy miesiące od dnia podpisania umowy. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje