3 rekordy świata padły w Gliwicach!

W miniony weekend 28 i 29 kwietnia w krytej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach gościliśmy uczestników Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach.

Impreza odbywała się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. W zawodach rywalizowało 290 zawodników z 48 klubów z 10 państw, którzy pływali na dystansach 50m, 100m, 200m, 400m, 800m i sztafecie 4x100m pokonując w trakcie całej imprezy ponad 180 kilometrów.

Impreza stała na wysokim poziomie sportowym o czym świadczą pobite, aż 3 rekordy Świata!

Na dystansie 50 metrów po powierzchni chłopców ustanowił reprezentant klubu KVS Laguna Novy Jicin z Czech Martin Mazak, uzyskując czas 19.85 sek.
Na dystansie 200 metrów po powierzchni dziewcząt ustanowiła reprezentantka klubu Novosibirsk z Rosji Vera Ilyushina, uzyskując czas 1:31.98 sek. 
Na dystansie 100 metrów po powierzchni dziewcząt w monopłetwie ustanowiła reprezentantka klubu Novosibirsk z Rosji Vera Ilyushina, uzyskując czas 40.42 sek. 

Gliwice po raz kolejny pokazały, że posiadają odpowiednią bazę sportową i potwierdziły swoją sprawność jako gospodarz imprezy rangi międzynarodowej, o czym świadczą pozytywne opinie przekazywane w trakcie zawodów przez zawodników, organizatorów i gości. 

Oprócz zawodników, trenerów, działaczy klubowych i kibiców gościliśmy również Michela Gaunarda Prezydenta Komisji Pływania w Płetwach CMAS, Andrzeja Karasińskiego przedstawiciela Prezydenta Miasta Gliwice i Roberta Nowicza Prezesa Polskiego Związku Płetwonurkowania, którzy uroczyście otworzyli zawody. Gościem honorowym była również Renata Caban zastępca dyrektora MZUK ds. organizacji imprez sportowych, która dekorowała pierwszych zwycięzców. 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje