AZM zaprasza na dzień przesłuchań!

Organizatorzy Dnia Przesłuchań zapraszają do siedziby AZM 16 października 2012r.

Mogą przyjść zarówno chętni do śpiewania w chórze (od 18:30), jak i do grania w zespole instrumentalnym AZM (od 17:00).

AZM to Zespół, który działa w Gliwicach od 1996 roku. W czasie 16 lat zdobył bardzo wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach w Polsce i poza jej granicami (m.in. w Czechach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Estonii, Finlandii, we Włoszech, na Węgrzech, na Malcie i Ukrainie).  Znany jest również z organizacji w Gliwicach Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych „Musica pro Europa”, których jubileuszowa X edycja odbyła się w październiku 2011r.

Akademicki Zespół Muzyczny jest dość oryginalną instytucją. Łączy bowiem w swoim składzie chór i kameralny zespół instrumentalny. Dzięki temu repertuar akademików jest o wiele bogatszy niż innych chórów, a i sumaryczna liczba koncertów, które rocznie daje Zespół (chór, zespół instrumentalny i chór w połączeniu z instrumentalistami) jest imponująca.

Aktualnie AZM przygotowuje się do kolejnego sezonu artystycznego. Nadchodzący okres to najlepsza okazja, aby dołączyć do składu koncertowego. W planach Zespołu na najbliższy czas są m.in. wyjazd koncertowy do Budapesztu (grudzień 2012r.), promocja płyty adwentowo-kolędowej, konkurs chóralny w Rybniku (listopad 2012r.), konkurs kolędowy w Będzinie (styczeń 2013r.), nagrania płyty z aranżacjami muzyki popularnej (2013r.), międzynarodowy konkurs w Cantonigros w Hiszpanii (lipiec 2013r.), wyjazd koncertowy do Mołdawii i na Ukrainę(wakacje 2013r.), organizacja XI Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych „Musica pro Europa” (listopad 2013r.), wyjazd koncertowy do Bawarii (grudzień 2013r.), wyjazd koncertowy do Finlandii (2014r.) i wiele innych.

Wszystkich, którym w sercach gra muzyka i którzy mają ochotę na niezapomnianą przygodę zapraszamy dnia 16 października 2012r. do sali 888 Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (ul. Akademicka 2a, budynek tuż za pl. Krakowskim). Więcej informacji na stronie Zespołu: www.azm.art.pl oraz na www.facebook.com/azetem

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje