Co by tu w ten weekend. Ciąg dalszy…

Rusz się! Piękna pogoda sprzyjać będzie aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

W sobotę rano w Parku Chopina od 10 do 12 po raz kolejny odbywać się będą bezpłatne zajęcia yogi. Wystarczy wziąć ze sobą matę i wygodny sportowy strój. Zajęcia organizowane przez gliwicki MZUK cieszą się coraz większą popularnością i potrwają do końca sierpnia.

O godz. 10:00 otwiera się Kąpielisko Leśne, gdzie oprócz kąpieli wodnych i słonecznych możemy skorzystać min. ze zjeżdżalni, boisk do siatkówki plażowej, a nawet porzucać do kosza i zagrać w tenisa stołowego. Obiekt do końca lipca czynny będzie do godz. 20:00.

Kawałek dalej w Czechowicach możemy wypożyczyć rowerek wodny, kajaki, a nawet konia. Znajdziecie tam też boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej oraz dość duży trawnik, gdzie na kometkę czy frisbee na pewno znajdziecie kawałek dla siebie.

29 lipca w niedzielę szykują się kolejne dwie wycieczki. Po raz kolejny będzie możliwość poznania ciekawych miejsc związanych z historią miasta i okolicy.

Uczestnicy pierwszej wycieczki spotkają się o godz. 9.30 na Rynku, skąd – wyposażeni w mapy – wyruszą na spacer „Śladami wojen”. Z kolei rowerzyści zwiedzą „Pałace i dwory ziemi gliwickiej”. Start z gliwickiego Rynku o godz. 9.00. Mapy oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.gliwiczanie.pl

Od godz. 11:00 do 19:00 w niedzielę na Silesia Paintball Arenie (przy CH Arena) odbędzie się kolejna edycja Narodowej Ligi Paintballowej. Warto wybrać się choć na chwilę by zobaczyć rywalizację najlepszych drużyn z kraju. Kiełbasa z grilla i dj też się znajdzie. A  spacerowiczów tradycyjnie już zapraszam do Villi Caro na wystawę „Historia gliwickiej piłki nożnej”.

Zawsze jednak można nic nie robić tylko gapić się w telewizor. Igrzyska Olimpijskie są przecież tylko raz na cztery lata… Udanego weekendu!

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje