Do galerii nocą…

Piąta Art Noc w GliwicachDo gliwickich galerii zapraszamy… Gdyż zbliża się V Art Noc czyli festiwal sztuki oglądanej nocną porą.

Ale najpierw zapraszamy do nowej galeri w Gliwicach, „Atrium”, która powstała z inicjatywy Dyrektora Parku Naukowo–Technologicznego ‘Technopark Gliwice’ oraz Prezesa Okręgu Gliwicko–Zabrzańskiego  Związku Polskich Artystów Plastyków, zaprasza na ciekawą wystawę. „impresje gliwickie” – tak zatytułowany wernisaż prac Rymmy Mylenkova i Mykola Zhulinskyi, będzie można oglądać jeszcze do jutra. Artyści Ci, pochodzący z Sum na Ukrainie, brali udział w IV Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Moje Miasto”, który odbył się w maju 2011 roku w naszym mieście. Teraz wrócili aby zaprezentować to jak zapamiętali Gliwice.

Natomiast od soboty, 26 maja, zapraszamy na już piątą ART NOC do różnych gliwickich galerii. Ta kulturalna uczta warta jest odwiedzenia gdyż, zgodnie z nazwą, odbywać się będzie w nocy, która sprzyja wszelkim artystycznym odczuciom. Zaczynając od galerii Melina, ul. Częstochowska 16, można zwiedzić „CZTERY STRONY ŚWIATA” czyli wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Biernatek, Mikołaja Szpaczyńskiego, Aleksandry Jarosik, Krzysztofa Piętka.

Swój finisz podczas Art Nocy będzie maił tez projekt „Kaczyniec Kulturalnie”, czyli wystawy poświęcone Irlandi w galerii SMS, Art-Studio oraz Secesja. W tej ostatniej zobaczyć jeszcze będzie można Eviva L’arte czyli 100% Secesji w Secesji. Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w warsztatach graficznych, zwiedzić wystawę absynt z Lautreckiem” czy  „Sześciopalczaści dekadencko” zaś na koniec zobaczyć projekcję filmu Cinema Murillo – Fin De Siecle. Galeria D16 na ulicy Dubois 16 zaprasza na „Drugie życie” – prace wykonane z rzeczy już istniejących czyli instalacje mebli i obrazów. Nie ma co się ociągać i pędzimy tej nocy do Gliwickich galerii które otwarte będą z tego powodu nawet do 23.00 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje