Dzień Dziecka na sportowo

Już jutro Dzień Dziecka! Zobaczcie co ciekawego z tej okazji możecie zrobić w najbliższych dniach w Gliwicach.

 * 1 czerwca w Parku Chopina szykuje się EuRodzinny Dzień Dziecka. Plenerowa impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Przez cały dzień na milusińskich będzie czekała masa atrakcji. Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki dadzą popis swoich artystycznych talentów. Poznamy laureatów miejskich konkursów na plakat promujący Euro 2012 i hasło zagrzewające piłkarzy do walki. Maluchy spróbują swoich sił w „główkowaniu piłki” i spotkają się z piłkarzami Piasta Gliwice. Wezmą też udział w symultanie szachowej, warsztatach fotograficznych i plastycznych oraz licznych grach, zabawach i konkursach. Chętni będą mogli popatrzeć na niebo przez teleskop lub poszaleć w sportowym miasteczku. W parku pojawią się także: dziecięca czytelnia plenerowa, galeria na płocie, kącik ekspertów prowadzony przez psychologów i pedagogów, centrum „Małego Misia” i kącik adopcyjny bezdomnych zwierząt. Będą gigantyczne bańki mydlane oraz bezpłatny poczęstunek dla najmłodszych. Imprezę zwieńczy koncert gwiazdy. Na plenerowej scenie wystąpi MROZU. Początek – godz. 18.00. Wstęp wolny. EuRodzinny Dzień Dziecka organizuje miejski samorząd.

* Streetball League zaprasza na Streetball Weekend. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na gliwickim „Orliku” przy ul. Jasnej odbędzie się turniej koszykówki. Zmierzą się 3-osobowe drużyny (10 – 17 lat). Będą grały na jeden kosz do 11 punktów. Zaplanowano też turniej rzutów osobistych. Start o godz. 10.00. Wstęp wolny. Natomiast 2 czerwca odbędzie się One on One Cup (dla osób w wieku powyżej 16 lat). W programie pojedynki 1 na 1 (gra do 11 pkt. i kategoria open) i turniej rzutów za 3 punkty. Początek – godz. 12.00. Uczestników obowiązuje wpisowe.

* Również 1 czerwca przy ul. Lipowej 1 najmłodsi będą mogli przygotować się do tego długo oczekiwanego piłkarskiego wydarzenia. Podczas „Warsztatów Małego Kibica” dzieci zaprojektują piłkarskie gadżety – breloki, bransoletki oraz pompony do kibicowania. Na warsztatach projektowych wykonają dekoracje na specjalnie dla nich przeznaczonych piłkarskich koszulkach, a na zajęciach ruchowych – pod okiem animatorów – popracują nad kondycyjnym przygotowaniem do EURO. Sprawdzą się w rzutach wolnych, piłkarskim slalomie i strzałach do bramki. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Początek imprezy – godz. 13.00.

* 2 czerwca w Marinie działającej w gliwickim porcie (ul. Portowa 28) szykuje się plenerowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Początek – godz. 11.00. W programie: liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla najmłodszych, a także darmowe rejsy po porcie dla dzieci (od godz. 13.00)

* – Wszyscy kochamy futbol, dlatego najmłodszych kibiców zapraszamy 2 czerwca do Muzeum w Gliwicach na Piłkarski Dzień Dziecka – zachęcają organizatorzy imprezy. Będą sportowe konkurencje z nagrodami prowadzone przez piłkarza Jarosława Kaszowskiego, malowanie twarzy nie tylko w barwy ulubionej drużyny i nauka kibicowania z orzełkiem Piastusiem. – Dla tych, którzy będą chcieli ochłonąć po piłkarskich emocjach, a także dla wszystkich, którzy Dzień Dziecka obchodzili w latach 80-tych i wcześniej, przygotowaliśmy niezwykłe seanse bajek prosto z rzutnika – zapowiadają muzealnicy. Początek spotkania w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) o godz. 10.00. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

* Sekcja Szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje z okazji Dnia Dziecka XIV Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Impreza odbędzie się 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Kopernika. Początek – godz. 9.30. Zawody zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych – do lat: 8, 10, 13 i 16. Szczegółowe informacji o turnieju można uzyskać w sekretariacie klubowym AZS-u pod numerem telefonu 32/231-86-07. Współorganizatorami zawodów są: miejski samorząd, Starostwo Powiatowe w Gliwicach, Śląski Związek Szachowy w Katowicach, SP nr 12 i Rada Osiedlowa Kopernik.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje