Europa Centralna dopiero w przyszłym roku

Władze spółki Helical Poland kolejny raz przełożył termin otwarcia gliwickiego giganta.

Centrum handlowe ruszy z trzymiesięcznym opóźnieniem w pierwszym tygodniu marca. Powodem utrudnień jest trudna sytuacja finansowa głównego wykonawcy Polimexu-Mostostal. Data wielkiego otwarcia została przeniesiona już trzykrotnie. Początkowo sklep miał ruszyć wraz z końcem października, jednak gdy okazało się, że podany termin jest nieosiągalny, przeniesiono otwarcie sklepu na 6 grudnia. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, na miejscu pozostały już wyłącznie prace wykończeniowe i wszystko powinno być gotowe w marcu. 

– Z radością czekamy na powitanie naszych klientów, którzy wezmą udział w atrakcyjnym programie otwarcia Europy Centralnej przed Wielkanocą – powiedział Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland.

Obecnie powierzchnia handlowa centrum jest wynajęta w 80% i trwają rozmowy z kolejnymi najemcami. Opóźnienia przyniosą sporo problemów nie tylko najemcom, ale również wszystkim tym, którzy wraz z otwarciem sklepów, mieli rozpocząć pracę.

– Zanim podjęliśmy decyzję o przesunięciu na rzecz przyszłego roku, rozmawialiśmy z najemcami i wszyscy poparli tę datę. Uznaliśmy, że takie rozwiązanie będzie lepsze niż 6 grudnia, gdyż pozostało niewiele czasu. Termin marcowy przed świętami jest idealny. Jeśli chodzi o rekrutację pracowników do poszczególnych sklepów, to już najemcy muszą zająć się tą kwestią. – mówi Marta Chodkowska przedstawiciel firmy.

Europa Centralna składa się z galerii  parku handlowego o powierzchni 27 ha! Położona na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, pozwala w ciągu godziny dojechać bez trudu prawie 5 milionom mieszkańców regionu. Dla klientów przygotowano 2300 darmowych miejsc parkingowych. Europę Centralną z najbliższą okolicą połączą dwie bezpłatne linie atobusowe.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje