Gigantyczne zakończenie Festiwalu ULICZNICY

Spektakularna premiera, monumentalny spektakl. W sobotę Teatr „A” wreszcie przedstawi swoje nowe dzieło.

Przedstawienia gliwickiego Teatru „A” cieszą się w naszym mieście zawsze zainteresowaniem i sympatią. Jestem przekonana, że nie inaczej będzie i tym razem. W sobotę, 28 lipca o godzinie 21.00 zapraszamy serdecznie na premierowy pokaz widowiska „Giganci”.

Pretekstem dla spektaklu stał się frapujący passus z biblijnej Księgi Rodzaju, wzmiankujący obecność Gigantów na ziemi w zamierzchłych czasach przed potopem. 

„Giganci” to duże, spektakularne przedsięwzięcie – sięgające do „klasycznych” środków wyrazu, przyjętych w poetyce teatru open-air (monumentalne formy scenograficzne, techniki fire-show, techniki akrobatyczne, układy choreograficzne, sugestywna muzyka, efekty wizualne, reżyseria świateł, projekcje multimedialne, monumentalne marionety wyobrażające Gigantów, liczna obsada spektaklu. Całość spektaklu została opatrzona poetycki komentarzem, parafrazą strof z Księgi Izajasza, wyśpiewanym w przygotowanej projekcji multimedialnej przez Katarzyne Gromiec.

Teatr „A” jest offowym, autorskim, zawodowym teatrem religijnym. Działając od 1996 r. ma aktualnie w swoim repertuarze kilkanaście autorskich premier: spektakle muzyczne, parakabaret biblijny oraz widowiska uliczne. Grupa stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami awangardy teatralnej, sięga do polskiej tradycji, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi i staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się europejskim folklorem. Zespół niezmiennie szuka w swoich spektaklach Piękna i Sacrum. Podejmując ważne tematy stara się komunikować z widzem językiem jak najbardziej uniwersalnym. Wychodząc od spektakli dramatyczno-muzycznych Grupa wciąż poszukuje nowych form wyrazu – korzysta z języka teatru liturgicznego, ulicznego, nie stroni od groteski, szuka inspiracji w średniowiecznych misteriach – zmierzając nieuchronnie w kierunku teatru totalnego.

RM

Premiera widowiska
Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY
Park Chopina
28 lipca, godz. 21.00
Wstęp wolny

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje