Gliwiccy koszykarze z kolejnymi medalami!

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice mają się czym pochwalić. Drużyna koszykarzy po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Polski, z medalami z MIstrzostw wrócili też pływacy.

Drużyna koszykarzy po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Koszykówce do lat 22, które odbyły się w dniach 29 – 31 maja w Szczecinie. Najlepszym Zawodnikiem został Jakub Wania (zawodnik GTK Gliwice).

Za trzy tygodnie Jakub Wania, Mateusz Kaczmarek, Mariusz Kwasek i Maciej Gawryś z gliwickiego MIG-u będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Niesłyszących na Tajwanie.

Sukcesami mogą pochwalić się też pływacy. W Mistrzostwach Polski Niesłyszących, rozgrywanych między 5 a 7 czerwca w Poznaniu, startowało pięciu reprezentantów gliwickiego MIG-u. Wszyscy wrócili z medalami.

Artur Pióro stawał na najwyższym podium aż pięć razy: we wszystkich dystansach stylu dowolnego oraz w sztafecie 4×50 m. Konrad Powroźnik zdobył 4 złote medale: w stylu motylkowym na 50 m, 100 m, w stylu zmiennym na 200 m i w sztafecie 4×50 m, oraz srebrny medal na 50 m w stylu dowolnym. Trzy złote krążki w pływaniu stylem grzbietowym na 50 m, 100 m i 200 m oraz złoto w sztafecie 4×50 m przywiózł też z Poznania Juliusz Sawka. Zdobył również srebro na dystansie 50m stylem motylkowym.

W stylu klasycznym na dystansie 50 m trzecie miejsce zdobył Patryk Bufnal, a najmłodszy zawodnik reprezentujący MIG – Jakub Kramarczyk – może pochwalić się srebrem na dystansie 400 m w stylu dowolnym i złotem zdobytym w sztafecie.

Artur Pióro, Konrad Powroźnik i Juliusz Sawka już w lipcu wyjeżdżają do San Antonio walczyć o medale dla reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata.