INDUSTRIADA 2012 – Święto Szlaku Zabytków Techniki w Gliwicach

Jednodniowy wspaniały festiwal w ostatnią sobotę czerwca. Będzie jazda!

W Gliwicach INDUSTRIADA na stałe wpisała się już w kalendarz imprez kulturalno-rozrywkowych. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach także dostarczy nam mnóstwa pozytywnych emocji. 30 czerwca szykuje się dzień pełen wyjątkowych atrakcji organizowanych w postindustrialnej scenerii. Będzie to niepowtarzalna okazja poznania dziedzictwa poprzemysłowego naszego regionu, a przy tym świetna zabawa.

Poprzednie edycje INDUSTRIADY okazały się wielkim sukcesem. Z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w przygotowanych specjalnie na ten dzień koncertach, spektaklach, wystawach, zabawach, konkursach i warsztatach kreatywnych.

{youtube}ZjCzSp7spZQ&feature=fvst<http://www.youtube.com/watch?v=ZjCzSp7spZQ&feature=fvst>{/youtube}

W tym roku, ze względu na modernizację terenu przy Centralnej Oczyszczalni Ścieków, Muzeum Techniki Sanitarnej oraz Radiostacja zewrą szyki i zaproszą zwiedzających pod wieżę przy ul Tarnogórskiej już o godz. 11.00. Szykują się ekstremalne atrakcje, wśród nich możliwość jazdy zaprojektowanym w Gliwicach bolidem – laureatem z toru Silverstone.

„Silesian Geenpower” to zespół młodych inżynierów z Politechniki Śląskiej, którzy odnieśli spektakularne zwycięstwo. W ostatniej edycji wyścigu lekkich pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge 2012 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Będziemy informować Was na bieżąco o kolejnych planowanych atrakcjach!

Na INDUSTRIADĘ w Gliwicach zapraszają Samorząd Miasta Gliwice i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szlak Zabytków Techniki wspierany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

RM

Radiostacja Gliwice, g.11.00 – 22.00
Oddział Odlewnictwa Artystycznego g. 11.00 – 18.00
Wstęp wolny.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje