Kocham Cię jak Irlandię, ale… na Kaczyńcu

Tegoroczna edycja „Kulturalnego Kaczyńca” zadedykowana jest „Irlandzkim klimatom”. W 2011 roku Galeria Sms i Galeria Art-Studio zorganizowały wystawy i wieczór portugalski. Obecnie do współpracy została zaproszona także Galeria Secesja.

Główne wydarzenia tego projektu odbędą się dnia 11 maja 2012 – 3 wystawy w 3 Galeriach w dzielnicy Kaczyniec. Start od godz.18.00 wernisażem wystawy malarstwa w Galerii SMS, o godz.18.30 w Galerii Art Studio odbędzie się otwarcie wystawy fotografii, a od godz. 20.00 wieczór przeniesie się do Galerii Secesja, również do ogródka restauracji.

W tej ostatniej już można oglądać wystawę  Kasi „Kalua” Kryńskiej – „Black Pool of Ireland” (jej otwarcie miało miejsce 30 kwietnia).

Irlandia to tygiel, w którym zmieszały się dwie dawne kultury (dziś uzupełniane przez tradycje przywożone przez nowych osadników), tworząc fascynującą nową jakość. Irlandia przyciąga, rzuca czar, sprawia, że nie można jej zapomnieć. Zdjęcia prezentowane w projekcie „Black pool of Ireland” powstały pod wpływem tego czaru – to zapisy spotkań z ludźmi, to fotograficzna rejestracja miejsc i przede wszystkim klimatu, który otaczał tam autorkę. 

Kasia Kryńska ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Obecnie jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w Pracowni Fotografii. Miłośniczka fotografii analogowej, używa aparatów średniego i wielkiego formatu. Swoje zdjęcia prezentowała na wystawach indywidualny i zbiorowych w Polsce, Belgii, Irlandii, Portugalii, Holandii i Niemczech i Indiach. Laureatka licznych nagród fotograficznych m.in. w San Diego, na Fotofestiwalu w Łodzi 2010, na VII Warszawskim Festiwalu Fotografii Artystycznej Jej prace były publikowane między innymi: Wysokie Obcasy, Zwierciadło, Zabytki, Weranda – Polska, Soura Magazine – Zjednoczone Emiraty Arabskie, Blow Photo Magazine, Prism Photo Magazine – Irlandia.

Od 9 maja w Galerii Secesja będzie można podziwiać wystawę malarstwa akwarelowego Urszuli Tatrzańskiej, także będącą częścią „Kulturalnego Kaczyńca”.

Trochę wspomnień z zeszłorocznej portugalskiej odsłony Kaczyńca.

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje